Spotkania na czacie

Spotkania na czacie są bardzo starą metodą kontaktu internetowego. Były pierwsze jeszcze przed popularnymi komunikatorami, które teraz pobiły czaty na głowę. Czaty znajdują się często na dużych portalach internetowych. Mamy tam podział na miasta, grupy tematyczne, a nawet wiekowe.

Jedyną informacją jaką trzeba podać to "nick", który często nie ma nic wspólnego z osobą która go posiada. To jest właśnie niebezpieczne w kontaktach przez czaty, nie wiemy kto kryje się za jakimś nickiem, osoba podająca się za dziewczynę w wieku siedemnastu lat może być mężczyzną w wieku czterdziestu siedmiu lat, który tak naprawdę nie chce poznać nowej koleżanki, tylko chcę ją wykorzystać.

Jest to przykre, ale prawdziwe. Musimy uważać na oszustów i ostrzegać dzieci o tym, że nie mogą one podawać informacji takich jak np. adres zamieszkania osobom nieznanym, ponieważ grozi to bardzo dużym niebezpieczeństwem. Jeśli będziemy pamiętali o tym to rozmowy przez czat mogą być przyjemne i całkowicie bezpieczne. Aktualnie czat został wyparty przez komunikatory, ale nadal są osoby, które chętnie z niego korzystają.