Jak wykryć oszustów

W dzisiejszych czasach dużo osób szuka swojej drugiej połówki za pośrednictwem internetu i różnych serwisów randkowych, na których zamieszczane są ogłoszenia matrymonialne i anonsy. Pamiętajmy jednak o tym, że może wiązać się z tym niebezpieczeństwo spotkania oszusta, który chce nas tylko wykorzystać.

Wtedy może on od nas wyciągać dane osobowe w celu np. kradzieży, ponieważ powiemy mu, że mamy nowy komputer, mieszkamy w willi, a nasz tata ma mercedesa. Dla oszusta jest to bardzo dobra okazja, ponieważ z biegiem czasu zna on nasze zwyczaje, wie kiedy dom jest pusty i kiedy będzie mu najlepiej dokonać napadu.

To tylko jeden z przykładów tego jak można wykorzystać takie dane. Oszustów można poznać po tym, ze sami nie podają swoich dokładnych danych osobowych, albo często się mylą opowiadając o sobie i zaprzeczają temu co powiedzieli wcześniej. Jeśli będziemy uważać na takich ludzi, którzy zamiast chęci poznania, posiadają tylko chęć oszukiwania, to takie znajomości przez internet mogą okazać się bardzo ciekawe.