Fast dating

"Fast dating" - ten zwrot z języka angielskiego w przełożeniu na polski nie oznacza nic innego jak szybka randka. Jest to moda która przyszła do nas z USA. Chodzi to o to, że niektóre puby organizują tzw. szybkie randki. Ich celem jest to aby w krótki czasie spotkać się z jak największą liczbą partnerek lub partnerów.

Takie spotkania trwają zazwyczaj trzy lub pięć minut, po czym przechodzi się do następnego stolika i rozmawia z inna osobą. Podczas tak krótkiego czasu możemy poznać osobę tylko pod względem wizualnym, ponieważ podczas tak krótkiego czasu nie mamy możliwości na nawet najmniejsze poznanie wnętrza człowieka. Tak, więc jest to dobre dla osób, u których liczy się najpierw to co zewnętrzne, a dopiero na drugim miejscu jest to jaki charakter ma dana osoba, sposób bycia i zachowanie.

Na takie szybkie randki można się zapisać na stronach internetowych, które zajmują się takimi rzeczami, albo w pubach, w których odbywają się spotkania typu - fast dating. Można to traktować jako okazję do poznania nowych ludzi, zabawę, sposób na spędzenie sobotniego wieczoru, lub bardziej na poważnie, szukając tak osoby z którą byśmy chcieli tworzyć związek.